Przełącznik kontrastu

Starostwo Powiatowe w Zambrowie
ul. Fabryczna 3
18-300 Zambrów
sekretariat - 86 271 24 18, 86 271 32 96
fax. sekretariat - 86 271 20 92
Wydział Komunikacji i Transportu
86 271 32 53

godziny pracy urzędu: pn-pt 7:30-15:30

sluch

Cyfrowy Urzad Wrot Podlasia Zbycie pojazdu
MZ kampania
KAS
RPP
Krajowa Mapa Zagrożeń
Rodzina 500+
 
loteria
 
monitor polski 
dzienniki ustaw 
bn-1 
 bn-2
 bn-3
 bn-4
 baw
 epuap
 esp2
 GIS Podlasia

20 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zambrowie odbyła się uroczystość przyznania nagród „Super Uczeń Powiatu Zambrowskiego 2017”. Jest ona przyznawana za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

Nagrody „Super Uczeń Powiatu Zambrowskiego” wręczali Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Sławomir Baran, Członek Zarządu Powiatu Zambrowskiego Marek Niewiński oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych Wiesław Kaźmierczak.

Laureaci:

Uczniowie Gimnazjum w Zambrowie (dyrektor Jan Pilch):

  1. Timur Bajenko, ucz. kl. 1Dg – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego (opiekun Grażyna Kośnik);
  2. Alisa Farapanova, ucz. kl. 1Dg – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego;
    laureatka (II miejsce) XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. „Rosyjska Poezja Religijna” (opiekun Grażyna Kośnik);
  3. Dymytro Soloviov, ucz. kl. 3Eg – laureat (3 miejsce) XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rosji pt.”Rok 1917–retrospektywa. 100 lat wielkich zmian w Rosji”; laureat XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. „Rosyjska Poezja Religijna” (opiekun Marzanna Słaby);
  4. Rustam Prohvatilo, ucz. kl. 2Eg – laureat (;3 miejsce) XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. „Rosyjska Poezja Religijna” (opiekun Grażyna Kośnik);
  5. Renat Prohvatilo, ucz. kl. 3Eg – laureat XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. „Rosyjska Poezja Religijna” (opiekun Marzanna Słaby);
  6. Marta Modzelewska, ucz. kl. 3Bg – laureatka (III miejsce) Międzydiecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Naszej ziemi – Dar czasu dobrze wykorzystany”, w kategorii multimedialnej (opiekun Aniela Bobryk);
  7. Weronika Łada, ucz. kl. 3Bg – laureatka (III miejsce) Międzydiecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Naszej ziemi – Dar czasu dobrze wykorzystany”, w kategorii multimedialnej (opiekun Aniela Bobryk);
  8. Paulina Arasim, ucz. kl. 3Bg – laureatka (III miejsce) Międzydiecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Naszej ziemi – Dar czasu dobrze wykorzystany”, w kategorii literackiej (opiekun Aniela Bobryk);
  9. Drużyna dziewcząt z Gimnazjum – II miejsce w Wojewódzkim Finale Gimnazjady w Aerobiku Rekreacyjnym Dziewcząt – skład drużyny: Wiktoria Androsiuk, Wiktoria Baczewska, Julia Dębek, Aleksandra Krajewska, Izabela Kaczyńska, Marieta Michalska (opiekun Monika Androsiuk);
  10. Sebastian Brutkowski, ucz. kl. 2Dg – I miejsce w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów KYOKUSHIN IBK;
  11. Biały Szymon, ucz. kl. 3Ag – II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Straży Pożarnych w Kolarstwie Szosowym (opiekun Tomasz Gwardiak).

Uczniowie  I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Zambrowie (dyrektor Jan Pilch):

  1. Małgorzata Czajkowska, ucz. kl. 1D – laureatka (1 miejsce) XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rosji pt. ”Rok 1917 – retrospektywa. 100 lat wielkich zmian w Rosji” (opiekun Grażyna Kośnik);
  2. Marta Melisa Sieńko, ucz. kl. 1D – laureatka z wyróżnieniem XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rosji pt. ”Rok 1917 – retrospektywa. 100 lat wielkich zmian w Rosji” (opiekun Grażyna Kośnik);
  3. Julia Komorowska, ucz. kl. 1C – laureatka z wyróżnieniem XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rosji pt. ”Rok 1917 – retrospektywa. 100 lat wielkich zmian w Rosji” (opiekun Grażyna Kośnik);
  4. Karolina Budziszewska, ucz. kl. 2D – laureatka (1 miejsce) Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny. Życie i działalność gen. Władysława Andersa.” (opiekun Maria Dąbrowska);
  5. Emilia Jałbrzykowska, ucz. kl. 2A – laureatka (I miejsce) IX Edycji Diecezjalnego Konkursu „Święci w dziejach Narodu Polskiego” w kategorii literackiej (opiekun Joanna Mrozowska);
  6. Drużyna dziewcząt I LO – IV miejsce w Wojewódzkim Finale Licealiady w Aerobiku Rekreacyjnym Dziewcząt – skład drużyny: Aleksandra Gosk, Wiktoria Jamiołkowska, Julia Rzodkiewicz, Justyna Wilaszek, Anna Wyszyńska, Weronika Zach (opiekun Monika Androsiuk).

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Długoborzu (dyrektor Katarzyna Jakimiuk - Baran):

  1. Przemysław Ożarowski (opiekun Dorota Tyszkiewicz) - Osiągnął najwyższą średnią ocen w szkole w roku szkolnym 2016/2017 (5,36), jest zwycięzcą wielu konkursów czytelniczych, recytatorskich, plastycznych, między innymi zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym w Białymstoku, I miejsce w szkolnym konkursie z języka angielskiego, I miejsce w szkolnym konkursie czytelniczym, I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim, występował w apelach szkolnych, wyróżnia się kulturą osobistą, stanowi prawdziwy wzór do naśladowania.

Uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie (dyrektor Jan Zakrzewski):

       1. Tomasz Dąbrowski kl. IV TR (opiekun Stanisław Kowalewski) - Reprezentował szkołę w Finale Krajowym IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie i zajął wysokie 14 miejsce na 114 biorących udział w konkursie;

  1. Natalia Saniewska kl.II LO (opiekun Krzysztof Radomski)- Uczestniczyła w Licealiadzie Strzeleckiej „O Srebrne Muszkiety 2017” – IV miejsce, uczestniczyła w Turnieju Wiedzy o Policji oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” – IV miejsce, uczestniczyła w Turnieju „Złota Tarcza” – IV miejsce, uczestniczyła w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1(dyrektor Maryna Łotysz) 

  1. Ida Milewska (opiekun Izabela Baranowska) - III miejsce w VI Wojewódzkim Turnieju Matematycznym SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego grupa A (klasy II)
  2. Kamil Milewski (opiekun Grzegorz Kozioł) - III miejsce w VI Wojewódzkim Turnieju Matematycznym SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego grupa A (klasy I)
  3. Drużyna Chłopców (opiekun Andrzej Czworkowski) - V miejsce w I Lidze Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych Futsalu Chłopców

W tym roku przyznano również Stypendia Starosty Zambrowskiego. Otrzymali je:

  1. Katarzyna Ferenc - Uczennica klasy IIIB II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie, za bardzo wysokie wyniki w nauce i uzyskanie średniej ocen 5,0 w roku szkolnym 2016/2017
  2. Tomasz Piotr Golec - Uczeń klasy IV Technikum Informatycznego w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie, za bardzo wysokie wyniki w nauce i uzyskanie średniej ocen – 5,0 w roku szkolnym 2016/2017
  3. Piotr Szymborski - Uczeń klasy IIID I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie, za bardzo wysokie wyniki w nauce i uzyskanie średniej ocen – 5,12 w roku szkolnym 2016/2017
  4. Bartosz Korzeb - Uczeń klasy IIIB I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łomży, za bardzo wysokie wyniki w nauce, średnią ocen – 5,33 i uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2016/2017.

Uroczystość wręczenia nagród urozmaiciły występy wokalne oraz recytatorskie wyróżnionej młodzieży.