Przełącznik kontrastu

Starostwo Powiatowe w Zambrowie
ul. Fabryczna 3
18-300 Zambrów
sekretariat - 86 271 24 18, 86 271 32 96
fax. sekretariat - 86 271 20 92
Wydział Komunikacji i Transportu
86 271 32 53

godziny pracy urzędu: pn-pt 7:30-15:30

sluch

profil zaufany
eZdrowie
ASF
HIV1
Cyfrowy Urzad Wrot Podlasia Zbycie pojazdu
MZ kampania
KAS
RPP
Krajowa Mapa Zagrożeń
Rodzina 500+
 
loteria
 
monitor polski 
dzienniki ustaw 
bn-1 
 bn-2
 bn-3
 bn-4
 baw
 epuap
 esp2
 GIS Podlasia

W sobotę (18 lutego), po raz czwarty już, w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie z koncertem gościł Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tradycyjnie występ przyciągnął liczną publiczność.

W tym roku na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana „Grota” Roweckiego pojawiło się niemal 1000 osób. Mogli oni wysłuchać wspaniałego koncertu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego  pod batutą Grzegorza Mielimąki. Występ rozpoczął się od „Poloneza” Wojciecha Kilara. W repertuarze znalazły się liczne utwory wojskowe, patriotyczne, a także muzyka z historycznych filmów i seriali. Wystarczy wymienić takie tytuły jak „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady” czy też ścieżkę dźwiękową z serialu „Polskie drogi”.

Występ był też swoistą lekcją historii, w trakcie której przemierzyliśmy z orkiestrą kilka epok z dziejów Polski. W swoich podziękowaniach uwagę na to zwrócił Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak: „Znaczący jest fakt, że jesteśmy na hali w Zespole Szkół im. Stefana <Grota> Roweckiego, dowódcy Armii Krajowej. Każdy z nas inaczej odbierał tę muzykę. Wszyscy mogliśmy wybrać się razem z wami do Rzeczpospolitej szlacheckiej, do Polski pod zaborami, Polski okresu międzywojennego czy Polski czasu wojny i powstań. Wszystkie te przeżycia zawdzięczamy wam. Dziękujemy za to, że pokazaliście nam tę piękną lekcję historii” - podsumował Starosta.   

Na zakończenie Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski oraz Starosta Robert Maciej Rosiak wręczyli na ręce zespołu symboliczne upominki oraz bukiet kwiatów.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego  swoją działalnością od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.